علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار

علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار

اگر مدت زیادی است که از ماشین لباسشویی های برند بوش استفاده می‌کنید؛ احتمالا برای شما نیز پیش آمده که با خاموش شدن لباسشویی حین شستشو مواجه شوید. حتما برای سوال ایجاد شده که علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار چیست؟ چگونه این مشکل را برطرف کنم و غیره. همین هم باعث شده که کنجکاو شوید و به دنبال یافتن علت استپ شدن ماشین لباسشویی بوش بگردید و اکنون در این صفحه قرار بگیرید. اگر هم همین الان در چنین شرایطی هستید، اصلا نگران نباشید ما در ادامه این مقاله از دیاکو سرویس به طور کامل علت توقف لباسشویی حین کار و روش های برطرف کردن آن را بررسی کرده‌ایم. امیدواریم شما هم با مطالعه این مطلب راه حل رفع کردن مشکل ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید. در غیر اینصورت می‌توانید به مرکز تعمیر لباسشویی بوش ما اعتماد کنید. ما همه جای کرج و تهران تکنسین های باتجربه ای داریم که سریعا مشکل شما را رفع خواهند کرد.

دوشاخه لباسشویی بوش

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش در حین کار کردن

خاموش شدن یا توقف ماشین لباسشویی های بوش هم مانند دیگر برندهای معروف و محبوب جهانی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد و در لحظه ما را از ادامه شستشو عاجز کند. اما خب این اتفاق هرگز خود به خود و بدون دلیل به وجود نمی‌آید. استپ شدن ماشین لباسشویی بوش در دو حالت رخ می‌دهد.

 یکی زمانی که لباسشویی را روشن کرده و به آن برنامه داده‌اید و بعد از شروع شستشو چند دقیقه کار کرده است و بعد از متوقف شده و در حال بعدی زمانی که برنامه شستشو جلو رفته و به صورت ناگهانی لباسشویی کلا خاموش می‌شود که هرکدام ممکن است علل بخصوصی داشته باشند. 

اگر با هر حالتی از خاموش شدن و توقف ماشین لباسشویی در حین کار مواجه شدید توصیه ما به عنوان تکنسین بوش این است که لباسشویی را دستکاری نکنید و با یک مرکز برای عیب یابی دستگاهتان تماس بگیرید. با این حال در ادامه ما علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار کردن را ذکر کرده ایم که ممکن است برایتان مفید باشد.

قرار دادن حجم زیاد لباس در لباسشویی

1- حجم لباس زیادی درون دیگ لباسشویی قرار داده اید

در مواجه با توقف ناگهانی ماشین لباسشویی بوش بهتر است که به حجم لباس هایی که درون دستگاه قرار داده اید شک کنید. گاهش اوقات قرار دادن بار اضافه در لباسشویی بوش باعث می‌شود که دستگاه قادر نباشد این وزن لباس را شستشو دهد به همین دلیل هم سیستم هوشمند عیب‌یابی ماشین لباسشویی بوش به صورت اتوماتیک دستگاه را متوقف می‌کند.

 علت استپ شدن ماشین لباسشویی بوش در چنین مواقعی داغ شدن بیش از حد موتور دستگاه در اثر افزایش جریان می‌باشد. احتمالا در مشخصات دستگاه خود مشاهده کرده اید که به سنسورهای هوشمندی مجهز است که از آسیب دیدن لباسشویی پیشگیری می کند. البته با توجه به نکاتی که در بخش قبلی ذکر کردیم، احتمال اینکه علت خاموش شدن لباسشویی بوش در حین کار اضافه بار آن باشد، در مواقعی صادق است که لباسشویی روشن شده و بعد از چند دقیقه کار کردن خاموش شده باشد و همچنان برق در دستگاه وجود داشته باشد.

برای فهمیدن این موضوع ابتدا پنل و صفحه نمایش لباسشویی خود را چک کنید که روشن است یا خاموش. اگر روشن بود بار دستگاه را سبک کرده و مجددا به دستگاه برنامه بدهید. البته قبل از اجرای برنامه جدید توصیه می کنیم که به مدت 30 الی 60 دقیقه به دستگاه زمان بدهید تا موتور خود را خنک کند. اما اگر دستگاه به کل برق ندارد بهتر از متخصصین تعمیرات بوش کمک بگیرید.

به تعمیرکار لباسشویی در مشهد نیاز دارید؟ نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در مشهد در خدمت شماست!

2- احتمالا دوشاخه دچار مشکل شده است

یکی دیگر از احتمالاتی که ممکن است علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار باشد خرابی دوشاخه برق باشد. اگر می‌بینید که ماشین لباسشویی بوش شما به طور کامل خاموش شده است و پنل نیز خاموش است، بهترین کار بررسی کردن سلامت برق ورودی به دستگاه است که ابتدایی ترین کار برای چک کردن برق لباسشویی چک دوشاخه است. 

همچنین، ممکن است پریز برق یا کابل انتقال برق دستگاه نیز دچار مشکل و اتصال شده باشد. شاید فکر کنید که برق دستگاه چگونه خود به خود دچار خرابی می‌شود؟ باید بگوییم که وقتی صحبت از لوازم الکترونیکی و برقی می‌شود هیچ چیری در ارتباط با برق غیرممکن نیست. برخی مواقع اضافه بار الکتریکی یا حرارت بالا می‌تواند علت آب شدن کابل ها و اتصالات برقی شود. 

به هرحال یکی از مواردی که در این موقعیت باید مورد عیب یابی قرار بگیرد تک به تک اتصالات مربوط به برق لباسشویی بوش است که باید با احتیاط کامل انجام شود تا خطرآفرین نباشد. به یک نکته توجه کنید که اگر از محافظ برق لباسشویی استفاده می‎کنید با دوشاخه های دیگر آن را چک کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.

خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

3- احتمال خرابی برد الکترونیکی لباسشویی بوش را بررسی کنید

خراب شدن برد ماشین لباسشویی می تواند به کل دستگاه را از کار انداخته و آن را نیازمند تعمیر کند. در برخی لباسشویی های قدیمی بوش ممکن است خرابی تایمر نیز علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار باشد. زیرا در دستگاه های قدیمی تر وظیفه کنترل کردن قطعه های لباسشویی را تایمر انجام می‎داد که با خراب شدن تایمر لباسشویی نیز از کار می افتاد.

 در لباسشویی های جدید نیز وظیفه کنترل قطعات بر عهده برد الکترونیکی است که ممکن است به دلیل نوسانات برق یا خراب شدن خازن ها و غیره باشد. در حالت کلی اگر بخواهیم قطعات را بررسی کنیم، عملکرد قطعات ماشین لباسشویی ها زنجیروار به هم مرتبط است و خراب شدن یک قطعه ممکن است به کل دستگاه را از کار بیاندازد. از این رو عیب یابی و تعمیر برد لباسشویی بوش یکی از احتمالاتی است که در زمان مواجه شدن با استپ شدن ماشین لباسشویی بوش باید به آن توجه کرد.

علت استپ شدن ماشین لباسشویی بوش

4- خرابی پنل لباسشویی بوش را بررسی کنید

در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک بوش یک پنل (در برخی مدل های تمام لمسی) تعبیه شده است که مدیریت زمان بندی و برنامه های شستشو را بر عهده دارد. زمانی که برنامه مورد نظر خود را تنظیم و دستور شروع را صادر می کنید در ابتدا این نمایشگر لباسشویی است که این دستور را به برد منتقل می‌کند. 

اگر پنل لباسشویی دچار مشکل شود در نتیجه آن دستورات نیز به برد منتقل نمی‎شود و دستگاه روشن نمی‌شود. دقت داشته باشید که اگر برد به کل خراب شده باشد از ابتدا لباسشویی روشن نمی‌شود. اما ممکن است دچار اتصالاتی باشد که علت اصلی خاموش شدن ناگهانی لباسشویی بوش در حین کار نیز به خاطر همین موضوع بوده باشد.

5- ممکن است فشار آب ورودی به لباسشویی بالا باشد

همانطور که قبل تر نیز اشاره کردیم ماشین لباسشویی های جدید بوش به سیستم عیب یابی هوشمند و خودکار مجهز هستند و در مواقعی که عملکرد بخشی از دستگاه با اختلال مواجه می‌شود، این سیستم به صورت اتوماتیک دستگاه را خاموش می‌کند. 

حال اینکه برخی مواقع ممکن است شیر برقی لباسشویی خراب شده باشد یا ورودی آب با مشکلاتی مواجه شده باشد که باعث میزان آب داخل دیگ بیش از حد مجاز شود. در این صورت ماشین لباسشویی در حین کار خاموش می‌شود تا حجم آب دستگاه منجر به خرابی و بروز نشتی نشود.

6- خازن پارازیت گیر لباسشویی سوخته

برخی اوقات هم ممکن است علت خاموش شدن لباسشویی بوش حین کار سوختن خازن پارازیت گیر باشد. اگر نمی‌دانید؛ وظیفه خازن پارازیت گیر این است که از ورود بار الکتریکی اضافه به موتور و برد، تایمر و غیره ماشین لباسشویی ها جلوگیری می‌کند. این قطعه معمولا در انتهای دوشاخه برق دستگاه قرار دارد که برخی مواقع به دلیل ورود اضافه بار یا اتصالی می‌سوزد. 

سوختن خازن پارازیت گیر نیز موجب خاموش شدن ناگهانی لباسشویی بوش می شود که با تعویض آن می توان این مشکل را برطرف کرد. البته بهتر است برای تعویض خازن پارازیت گیر از یک متخصص تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

شماره تلفن تعمیرگاه لباسشویی بوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *