تعمیر i dos لباسشویی بوش

5/5 - (1 امتیاز)
تعمیر i dos لباسشویی بوش

سیستم آی دوز، آی داس یا i-DOS جدیدترین تکنولوژی است که روی لباسشویی‌های بوش تعبیه شده است. بعضی مواقع این سیستم مختل می‌شود و عملکرد طبیعی خود را از دست می‌دهد که با تعمیر کردن می توان آن را برطرف کرد. اما نکته ای که مهم است این است که برای تعمیر i dos لباسشویی بوش باید از تکنسین هایی کمک گرفته شود که به کارکرد و اختلالات این سیستم مسلط باشند. مرکز تعمیر لباسشویی بوش دیاکو سرویس این خدمت را با در اختیار داشتن تکنسین های دوره دیده ای که به آخرین تکنولوژی های بوش مسلط هستند در منزل و محل مشتریان اقدام کرده است. در صورتی که سیستم آی دوز لباسشویی بوش شما دچار مشکل شده است با شماره تلفن های 09053830639 تماس حاصل نمایید.

فناوری i-DOS در ماشینهای لباسشویی بوش

برای اولین در سال 2010 بود که کمپانی بوش از تکنولوژی Intelligent dosing technology در لباسشویی های خود استفاده کرد. I-DOS در واقع شکل کوتاه شده عبارتی است که پیش‌تر ذکر کردیم. عملکرد این سیستم در لباسشویی های بوش به این شکل است که مقدار دقیق مایع شوینده را برای اینکه فرآیند شستشو بدون آسیب زدن به لباس ها صورت گیرد، تعیین می کند. همانطور که می‌دانید اگر مقدار شوینده وارد شده به لباسشویی کم باشد، البسه به خوبی تمیز نمی‌شوند و اگر مقدار مایع زیاد باشد، ممکن است با بافت و رنگ پارچه ها آسیب برساند. کمپانی bosch برای اینکه این مشکل را حل کند در لباسشویی های تمام اتوماتیک خود از فناوری آی دوز استفاده کرد. عملکرد این سیستم به این شکل است که با یک دکمه می‌توان مقدار شوینده ای که به لباس ها میرسد را تنظیم کرد. زمانی که این سیستم به درستی کار نکند عملا کارکرد لباسشویی نیز مختل می‌شود که با تعمیر i dos لباسشویی بوش می‌توان آن را برطرف کرد. 

سیستم i-DOS در لباسشویی بوش چگونه عمل میکند؟

سیستم i-DOS در لباسشویی بوش چگونه عمل میکند؟

تکنولوژی i DOS در ماشین لباسشویی های بوش در قسمت جامایعی و مخزن شوینده قرار دارد. احتمالا دیده‌اید که مخزنی که برای شوینده تعبیه شده است در بیشتر لباسشویی های بوش دارای دو قسمت است. یکی از این بخش ها مخصوص مایع یا پودر لباسشویی است و بخش دیگر مربوط به نرم کننده، سفید کننده و غیره. در حالت عادی در همه لباسشویی های اتوماتیکی که تا به امروز دیده ایم در این مخزن ما باید به میزان مناسب مایع یا پودر بریزیم و بیشتر و کمترش ممکن است فرآیند شستشو را مختل کند. اما در ماشین لباسشویی های بوش که به سیستم آی دوز مجهز هستند اینگونه نیست. 

با وجود سیستم  i-DOS کاربر می‌تواند با خیال راحت مخزن را از مایع شوینده پر کند و با اطمینان به سیستم آی‌دوز مقدار مورد نیاز آزادسازی شوینده را تنظیم نماید. در حالتی که این سیستم اختلالی نداشته باشد، مشکلی هم به وجود نمی‌آید اما اگر نیاز به تعمیر i dos لباسشویی بوش وجود داشته باشد، این سیستم علاوه بر درست کار نکردن باعث به وجود آمدن ضرر و زیان نیز برای مصرف کننده می‌شود. 

سیستم  i-DOS برای اینکه میزان شوینده ای که مصرف کننده تعیین کرده را به صورت دقیق تنظیم کند از یک سری حسگرهایی که بدین منظور طراحی شده‌اند کمک می‌گیرد. این حسگرها به منظور تنظیم شوینده چهار عامل را سنجیده و طبق آن عمل می‌کنند. این 4 عامل شامل وزن البسه درون لباسشویی، جنس لباس ها، میزان چرک لباس ها و سختی آب است. بعد از اینکه لباس ها درون دیگ لباسشویی قرار می‌گیرد سنسورها شروع به کار کرده و بعد از خیس شدن و آبکسی اولیه میزان چرک لباس ها را محاسبه می‌کنندو مناسب با جنس و حجم و کثیفی البسه مایع را تنظیم می‌کند. 

این تکنولوژی جذاب و جدید باعث می‌شود که دیگر مشکل کثیفی ماندن لباس ها یا تمیز نشدن مایع شوینده از روی لباس ها حل شود. با روی کار آمدن سیستم i-DOS لباسشویی بوش سالانه 7000 لیتر آب و 38 درصد مایع شوینده صرفه جویی می‌شود که در راستای حفظ محیط زیست هم قدم مثبتی است و هم به چرخه اقتصادی خانواده ها کمک می‌کند. 

مزیت سیستم i-DOS ماشین لباسشویی های بوش در این است که در صورت عدم تمایل به استفاده از تنکولوزی می‌توانید آن را خاموش کرده و به صورت دستی مایع بریزید. اما اگر از مشتاقان فناوری های جدید هستید و این سیستم لباسشویی شما دچار مشکل شده از نمایندگی لباسشویی بوش در مشهد ما برای تعمیر i dos لباسشویی بوش کمک بگیرید. 

دلایل خرابی سیستم i-DOS لباسشویی بوش

دلایل خرابی سیستم i-DOS لباسشویی بوش

هر سیستمی هرچقدر هم که بی عیب طراحی شده باشد، ممکن است دچار مشکل شود و بعد از مدتی کارآمدی خود را از دست بدهد. اغلب مواقع هم علت خرابی چنین تکنولوژی هایی استفاده غیرصحیح مصرف کنندگان است که منجر به خرابی شده و دستگاه را نیازمند تعمیر i dos لباسشویی بوش می‌کند. اما در ادامه این بخش عواملی را باعث می‌شود سیستم آی داس لباسشویی بوش دچار مشکل شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

  • استفاده از شوینده های متفرقه و متنوع در یک بازه زمانی 
  • پر کردن بیش از حد مخزن مواد شوینده لباسشویی بوش در حدی که نرم کننده و شوینده  باهم قاطی می‌شوند.
  • در انتهای کشوی مخزن شوینده یا جاپودری لباسشویی های اتوماتیک بوش یک سوکت وجود دارد که تا زمانی که محفظه کاملا بسته نشده باشد باز نمی‌شود و اجازه نمی‌دهد که سیستم i DOS  فعال شود. 
  • برخورد آب به سیم های بخش i DOS که باعث خرابی آن شده و با ارورهایی همچون ارور 80 و ارور 81 لباسشویی بوش خود را نشان می‌دهد. 

در حالت کلی به عنوان کارشناس عیب یابی و تعمیر مشکلات لباسشویی های بوش توصیه می کنیم که اگر مصرف شوینده شما کم است و دیر به دیر از لباسشویی استفاده می‌کنید مخزن را کاملا پر نکنید. چراکه مواد شوینده لباس از ترکیبات شیمیایی ساخته می‌شود و به مرور زمان باعث خوردگی پوسته های پمپ i DOS  می‌شود. 

برای مطالعه بیشتر:

علت ارور e11 لباسشویی بوش

برای جلوگیری از خرابی لباسشویی بوش idos چه کنیم؟

همه دستگاه های لباسشویی اتومات و نیمه اتومات راهنمای مصرف کننده دارند و سازندگان برای کاربران خود راهنمای استفاده را در دفترچه راهنمای آن دستگاه درج کرده است. با رعایت اصول نگهداری می‌توان عمر مفید ماشین لباسشویی را افزایش داد. در رابطه با کاهش نیاز به تعمیر i dos لباسشویی بوش نیز همینطور است. 

برای اینکه از خرابی آی دوز لباسشویی بوش چلوگیری شود بایستی در استفاده از آن نیز دقت کرد. مثلا تا زمانی که مایع شوینده ای که قبلا در مخزن ریخته اید تمام نشده از مایع شوینده متفاوتی استفاده نکنید و برای شارژ مخزن اجازه دهید مایع داخل جاپودری کامل تمام شود. 

محفظه نگهدارنده مواد شوینده را لب به لب پر نکنید. میزان استفاده از شوینده روی خیلی کم تنظیم نکنید تا در بازه‌ی زمانی مناسبی مخزن خالی شود. به صورت دوره‌ای مخزن شوینده را تمیز کنید و با کمک براش های شستشو تمامی سوراخ ها و محیط های غیرقابل دسترس را نیز بشویید. 

تعمیر i dos لباسشویی بوش در منزل

تعمیر i dos لباسشویی بوش در منزل

تعمیر i dos لباسشویی بوش یکی از خدماتی است که برای کاربرانی که به استفاده از این سیستم علاقه مند هستند  ‌‌و حالا با خرابی آن مواجه شده اند در دیاکو سرویس اراپه می‌شود. خرابی سیستم i dos لباسشویی بوش ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد و عملکرد سنسورهای تشخیص دهنده آن را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو برای عیب یابی و تعمیر آن باید ابتدا سیستم سنسورها به دقت مورد بررسی قرار بگیرد تا ایرادات آن به طور کامل مشخص شود. 

از آنجایی استفاده  از آی دوز در ماشین لباسشویی ها چندان رایج نیست و فقط در لباسشویی های سری ۸ بوش دیده می‌شود، تعمیر آن نیز کار هر تعمیرکاری نیست. چراکه تعمیرکاری که برای تعمیر سنسورهای  i dos اقدام می‌کند باید به طور کامل به نحوه کارکردن آنها و اختلالاتی که ممکن است با آن مواجه شود، وارد باشد. دیاکو سرویس بهترین و متخصص‌ترین تکنسین ها را برای تعمیر i dos لباسشویی بوش در اختیار دارد و به منزل مشتریان خود در هر نقطه از کرج و مشهد اعزام می‌کند. 

شماره تلفن تعمیرگاه لباسشویی بوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *