تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

Rate this post
تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش یکی از خدماتی است که در تعمیرگاه لباسشویی بوش در کرج ارائه می شود. تکنسین های مرکز تعمیرات بوش دیاکو سرویس تسلط کامل به تعمیرات انواع لباسشویی ها از جمله تعویض شیر برقی لباسشویی بوش در کرج و عیب یابی آن دارند. 

ماشین لباسشویی های بوش از پیشرفته ترین دستگاه های خانگی هستند که برای تولید آنها از قطعات مختلفی نیز استفاده شده است که یکی از آنها شیر برقی است. شیر برقی لباسشویی بوش با استفاده از بروزترین تکنولوژی های روز ساخته شده است و تنظیم دمای درون لباسشویی را انجام می دهد. 

در ادامه این مقاله از تعمیرگاه دیاکو سرویس کرج همراه باشید تا کارکرد، نحوه تست، عیب یابی، تعمیر و تعویض شیر برقی لباسشویی بوش را بررسی کنیم. 

شیر برقی لباسشویی چیست؟

شیر برقی ماشین لباسشویی بوش یکی از مهم ترین قطعاتی است که روی این دستگاه ها تعبیه شده است. شناخت شیر برقی برای مصرف کنندگان و تعمیرکاران لباسشویی های بوش (Bosch) ضروری است. 

اگر به درستی نسبت به نحوه کارکرد و تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش شناخت داشته باشید و علائم آن را بدانید؛ می توانید از بروز مشکلات جدی در دستگاه و به وجود آمدن خرابی ها در ماشین لباسشویی خود پیشگیری کنید. 

شیر برقی لباسشویی بوش یک قطعه مهم درون این دستگاه های خانگی است که برای کنترل جریان آب ورودی به لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد. 

شیر برقی لباسشویی چگونه کار می کند؟

همانطور که گفتیم شیر برقی لباسشویی بوش یکی از قطعات مهم و اساسی در کنترل آب ورودی به این دستگاه است. در واقع شیر برقی در ماشین لباسشویی های بوش قطع و وصل آب و میزان را به طور دقیق و مورد نیاز لباسشویی کنترل می کند. 

اگر بخواهیم خیلی دقیق تر و فنی تر طرز کار شیر برقی لباسشویی را بررسی کنیم؛ باید بگوییم که شیر برقی نیز از برد لباسشویی دستور می گیرد. به این صورت که وقتی برد الکترونیکی لباسشویی به شیر برقی دستور قطع آب گیری یا آب گیری را صادر می کند، با انتقال جریان برق به این قطعه یک میدان مغناطیسی تولید می شود  که باعث می شود دیافراگم شیر برقی به سمت بالا یا پایین کشیده شود. 

زمانی که این اتفاق می افتد، جریان آب از لوله ورودی به دیگ لباسشویی قطع یا وصل می شود. این مرحله چندین بار در طول پروسه شستشو اتفاق می افتد.

بنابراین شیر برقی نقش مهمی را در پروسه شستشوی لباس ها بر عهده دارد و در صورت خرابی باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض شیر برقی لباسشویی بوش خود اقدام کنید وگرنه دستگاه کار نخواهد کرد. 

به منظور آشنایی برد اینورتر لباسشویی بوش و نحوه کارکرد برد لباسشویی توصیه می شود مقاله” تعمیر برد لباسشویی بوش” را مطالعه کنید. در این مطلب تمامیموارد مربوز به برد اینورتر ماشین لباسشویی بوش بررسی شده است.

اگر شیر برقی لباسشویی خراب شود چه میشود؟

به بیانی ساده می توان گفت که اگر شیر برقی لباسشویی خراب شود، ماشین لباسشویی نمی تواند جریان ورودی و خروجی آب را به درستی کنترل کند و فرآیند شستشو را مختل می کند. 

شیر برقی لباسشویی بوش، قطعه ای حیاتی برای عملکرد صحیح این دستگاه است که کارکرد درست آن شستشوی صحیح لباس ها را تضمین می کند. در صورتی که مشکلی در شیر برقی دستگاه مشاهده می کنید با کمک متخصصان تعمیرات لباسشویی نسبت به تست، تعویض یا تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش اقدام کنید. 

علائم خرابی شیر برقی لباسشویی بوش

علائم خرابی شیر برقی لباسشویی بوش

 • آبگیری نکردن لباسشویی بوش 
 • آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی بوش 
 • نشت و آبریزی لباسشویی بوش 
 • قطع نشدن جریان آب لباسشویی 
 • ایجاد سر و صدای زیاد در حین خشک کن 
 • کاهش فشار آب محسوس در لباسشویی 

دلایل خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی بوش

دلایل مختلفی وجود دارد که میتواند باعث خراب شدن شیر برقی لباسشویی بوش شود. در این بخش از مقاله روش های تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش در خدمت شما هستیم تا دلایل خرابی شیر برقی را توضیح دهیم. 

 • خرابی قسمت های مکانیکی یا الکترونیکی شیر برقی لباسشویی بوش 
 • رسوب گرفتن فیلتر شیر برقی لباسشویی 
 • نوسانات برقی
 • پوسیدگی اتصالات برقی لباسشویی بوش 
 • حرارت یا رطوبت زیاد 
 • فشار آب زیاد 

علائم نام برده شده نشان می دهد که شیر برقی لباسشویی شما مشکل پیدا کرده است و هرچه زودتر بهتر است آن عوض کنید و یا با تشخیص تعمیرکار آن را تعمیر کنید. 

برخی مواقع نیاز است که برای جلوگیری از بهم خوردن تنظیمات شستشو یا محافظت دستگاه از دستکاری های اضافی توسط کودکان آن را قفل کنیم. برای این منظور میتوان از دکمه قفل کودک استفاده کر. در ص.رتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر  “نحوه باز کردن قفل کودک لباسشویی بوش” را مطالعه کنید. 

آیا شیر برقی لباسشویی بوش قابل تعمیر است؟

شاید این سوال شما نیز باشد که آیا شیر برقی ماشین لباسشویی قابل تعمیر است؟ بله شیر برقی لباسشویی قابل تعمیر است. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شدت خرابی شیر برقی لباسشویی بوش شما جقدر است. 

قابل ذکر است که شیرهای برقی در لباسشویی ها خود، از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از: 

 1. بوبین و لاستیک دیافراگم
 2. مجاری ورودی آب و ترمینال
 3. مجرای سوراخ خروجی آب
 4. سیم پیچی آهنی 
 5. فیلتر خروجی 
 6. محفظه فشار
 7. لاستیک شیطانک 
 8. وزنه پیستون و فنر
 9. لاستیک های آب بندی 

هر کدام از اجزای بالا که خراب شوند اختلالی در کارکرد صحیحی این قطعه ایجاد می کنند. در صورتی که یکی از قطعات شیر برقی مانند بوبین یا دیافراگم خراب شوند، می توان نسبت به تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش اقدام کرد. 

در برخی موارد دیگر نیز ممکن است که قطعه آسیب فیزیکی دیده باشد که دیگر نتوان آن را با تعمیر جبران کرد. در چنین مواردی بهتر است که تعمیرکار نسبت به تعویض شیر برقی لباسشویی بوش اقدام کند. 

تعویض شیر برقی لباسشویی بوش

چگونه شیر برقی ماشین لباسشویی را تست کنیم؟

نحوه تست شیر برقی لباسشویی بوش به این صورت است که ابتدا باید ماشین لباسشویی خود را به برق متصل کنید و در مرحله دوم درپوش شیر برقی لباسشویی خود را باز کنید. 

مرحله سوم این است که سیم برقی را به ترمینال سیم پیچ شیر برقی متصل کنید؛ سپس با استفاده از یک مولتی متر، ولتاژ برق را در ترمینال سیم پیچ اندازه گیری کنید. 

اگر ولتاژ برق وجود داشت که نشان می دهد شیر برقی سالم است و اگر وجود نداشت به این معنی است که شیر برقی معیوب است و نیاز به تعمیر دارد. 

یک ساده هم برای تست شیر برقی لباسشویی بوش این است که برنامه آبگیری دستگاه را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا جریان آب وارد لباسشویی شود؛ اگر شیر برقی سالم باشد این مرحله انجام می شود  و اگر آب وارد دیگ نشد یعنی شیر برقی مشکل پیدا کرده است. 

در صورتی که با استفاده از این روش ها نتوانستید متوجه خرابی و مشکل شیر برقی شوید با متخصصان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش در کرج تماس بگیرید. 

هزینه تعویض و تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

به طور معمولی عمر مفید شیر برقی ماشین های لباسشویی بین 6 الی 7 سال است. اما اگر قطعه مورد استفاده، متریال با کیفیتی داشته باشد میتوان سال های خیلی بیشتری از آن استفاده کرد. 

هزینه تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش یا تعویض آن به عوامل مختلفی وابسته است و قیمت دقیقی نمیتوان برای آن مشخص کرد. اولا که شیر برقی لباسشوویی انواع مختلفی دارد مانند شیر برقی تک بوبین یا سه بوبین که روی قیمت آن تاثیر می گذارد. 

از طرف دیگر قطعات ماشین لباسشویی بوش از جمله همین، شیر برقی وارداتی هستند و قیمت ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت خرید و فروش آن دارد. 

بنابراین به صورت کلی قیمت روز شیر برقی، نوع آن و هزینه دستمزد تکنسین نیز بر هزینه تعویض شیر برقی لباسشویی بوش تاثیر می گذارد.  

درخواست تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش در کرج و حومه 

(شبانه روزی – در منزل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *