نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

جرم گیری ماشین ظررفشویی بوش به صورت دوره ای و منظم یکی از امور مهم نگهداری ظرفشویی های بوش است که انجام صحیح و مرتب آن می تواند نیاز مصرف کنندگان به خدمات تعمیر ظرفشویی بوش در کرج را به حداقل برساند. در واقع رسیدگی و تمیز نگه داشتن ماشین ظرفشویی برای افزایش طول عمر مفید دستگاه و اطمیان خاطر از عملکرد بهینه آن ضروری است. نگهداری اصولی ظرفشویی بوش باعث می شود که از تجمع ذرات غذا و جرم های حاصل از شستشو در مجرای شستشوی دستگاه جلوگیری به عمل آید. در این مطلب می خواهیم به طور کامل روش جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را جرم گیری کنیم؟

طریقه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش یکی از عمده ترین سوالاتی است که کاربران تعمیرگاه مجاز دیاکو سرویس مطرح می کنند. شاید سوال شما نیز باشد که طرز جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش چگونه است و بهترین روش آن چیست؟ جرم گیری ظرفشویی بوش به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه مطلب به آموزش هر کدام به طور موثر و کارآمد خواهیم پرداخت. همانطور که گفته شد جرمگیری ماشین ظرفشویی بوش یک راه کار عالی و موثر و البته کم هزینه برای افزایش عمر دستگاه است.

در پروسه جرم گیری ظرفشویی، تمامی رسوب های حاصل از سختی آب و ذرات حاصل از شستشوی ظروف که نتیجه تجمع آنها در اصل علت تمیز نشستن ظرفشویی بوش نیز می باشد، رخ می دهد. به همین دلیل آموختن روش های رسوب زدایی ماشین ظرفشویی بوش یا همان جرمگیری برای هر مصرف کننده ماشین ظرفشویی از سری های مختلف واجب است.

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با پودر

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با پودر

یکی از روش های کارآمد برای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش استفاده از پودر جرمگیر است. این پودر مخصوص برای رسوب زدایی ظرفشویی بوش تولید شده است. مصرف کنندگان ظرفشویی های بوش می توانند با تهیه این پودرهای مخصوص، ظرفشویی خود را از هر گونه رسوبات سخت، اجرام چربی و ذرات غذا تمیز کنند. پودر جرمگیر ماشین ظرفشویی بوش برای سری های مختلف مانند سری 4، 6 و 8 و غیره به صورت اختصاصی و سازگار با دستگاه تولید شده است.

نحوه استفاده از پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی بوش

نحوه استفاده از پودر جرم گیر ظرفشویی بوش به این صورت است که ابتدا باید با توجه به راهنمای روی محصول تهیه شده مقدار مناسب از پود جرمگیر را درون سبد شستشو بریزید. نکته قابل ذکر این است که در حین جرمگیری همیشه باید ظرفشویی خالی از ظروف باشد. 

در مرحله بعدی که درب دستگاه را بستید، تنظیمات شستشو را بر روی داغ ترین و طولانی ترین چرخه قرار دهید. دقت کنید که دمای آب ظرفشویی باید بالای 60 درجه سانتی گراد باشد. نکته دیگری که نیاز است ذکر کنیم این است که، برای جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر نیازی به اضافه کردن پودر شستشوی ظروف نیست. 

بعد از اتمام برنامه شستشو، یکبار دیگر همین برنامه را بدون پودر جرم گیر به مدت 30 دقیقه ادامه دهید. پس از پایان فرآیند جرمگیری توصیه می شود که فیلترهای ظرفشویی را باز کرده و تمیز نمایید. برای این منظور می توانید از دفترچه راهنمای ظرفشویی بوش خود نیز کمک بگیرید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با قرص

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با قرص

طبیعتا تعداد جرم گیرهای موجود در بازار باعث سردرگمی کاربران می شود؛ چراکه تنوع انواع مدل هایی مختلف جرمگیر در بازار بالا است. قرص جرم گیر ماشین ظرفشویی بوش، یکی از قوی ترین جرمگیرهای بازار است. این قرص ها می تواند در زمان کوتاهی به بهترین شکل رسوبات و جرم های درون ماشین ظرفشویی را تمیز کند. 

روش استفاده از قرص جرمگیر ماشین ظرفشویی نیز مانند پودر آسان است. برای جرم گیری ظرفشویی بوش با قرص کافی است یک عدد قرص جرمگیر را کف سبد شستشو قرار دهید و یک برنامه شستشو با دمای آب بالا را انتخاب کنید. به همین سادگی تمام جرم ها و رسوبات سخت ظرفشویی تمیز خواهد شد.

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با سرکه

درون محفظه شستشوی ظرفشویی ها به مرور که استفاده می شوند مقداری چربی و مواد زائد جمع می شود. این تجمع چربی ها حاصل از ظروف چربی است که در طول مدت زمانی که ظروف را با این دستگاه ها می شویید. اگر ماشین ظرفشویی را چربی زدایی نکنیم چه می شود؟ 

اگر ماشین ظرفشویی به موقع جرم گیری نشود باعث می شود که ظروف بعد از اتمام پروسه شستشو همچنان چرب باشندو لکه هایی روی ظروف مشاهده شود که برای هیچ مصرف کننده ای خوشایند نیست. جرم گیری ظرفشویی با سرکه نیز یکی از روش های رایج و کم هزینه است که اکثر کاربران از آن استقبال می کنند. 

در این روش جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش، ابتدا باید مقداری سرکه را درون ظرف کوچکی بریزید و درون سبد داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. در این مرحله باید برنامه شستشوی طولانی و با آب داغ را مشابه روش های قبلی تنظیم کنید. در صورت نیاز می توانید همین روش را تکرار کنید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش سری 4 و 6 و 8

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش سری 6 و 4 همان روش های ذکر شده در بالا است. زمانی که احساس کردید ماشین ظرفشویی شما بوی نامطبوع می دهد، روی ظروف بعد از اتمام فرآیند شستشو لکه باقی مانده است یا ظروف بعد از شستشو همچنان چرب باقی مانده اند؛ نشان دهنده فرا رسیدن زمان جرمگیری ظرفشویی است. 

به به کار گیری روش و نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش که بالا آموزش داده ایم به آسانی از شر تمامی چربی و رسوبات ظرفشویی خود خلاص شوید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این موضوع به قدری برای کاربران چالش برانگیز است که کمپانی بوش در سری 8 ظرفشویی های خود یک برنامه جرم گیری تعبیه کرده است که با کمک یک دکمه کاربران می توانند نسبت به جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش سری 8 خود اقدام کنند.

برنامه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

برنامه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

برنامه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش یکی از کمک کننده ترین برنامه هایی بوده که بوش روی ظرفشویی های جدید خود قرار داده است. برای استفاده از برنامه خودشویی ماشین ظرفشویی بوش ابتدا اطمینان حاصل کنید که دکمه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش روی دستگاه شما وجود دارد. در اغلب مدل ها این دکمه به نام Machine Care تعبیه شده است. برای استفاده از جرم گیری خودکار ظرفشویی بوش به ترتیب زیر پیش بروید.

  • ماشین ظرفشویی بوش را خالی روشن کنید.
  • جرمگیر را اضافه کنید.
  • برنامه Machine Care را اجرا کنید.

البته باید بگوییم که برنامه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش بسته به مدل ممکن است متفاوت باشد. با مراجعه به راهنمایی ظرفشویی بوش می توانید با دقت بیشتری این مورد را اجرا کنید. همچنین ممکن است علامت جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش در دستگاه شما با شکل دیگری نمایش داده شود. “Intensive Wash”، “Power Scrub”، “Heavy-Duty Wash” نام های دیگری است که ممکن است در  برای دکمه خودشویی ماشین ظرفشویی بوش تعبیه شده باشد.

چه زمانی ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم؟

زمان واحدی را نمیتوان برای جرم گیری ماشین ظرفشویی ها در نظر گرفت؛ چراکه این مورد خود به عواملی مانند میزان استفاده از دستگاه بستگی دارد. اما به توصیه خود سازنده، یعنی وبسایت بوش ماشین های ظرفشویی به طور متوسط بهتر است سالیانه جرمگیری شوند. 

حال اینکه شما بعد از 4 یا 6 ماه ممکن است علائم و نشانه های جرم گرفتن دستگاه را مشاهده کنید و نسبت به رفع جرم دستگاه خود اقدام کنید. از جمله نشانه هایی که نشان می دهد ظرفشویی بوش نیاز به جرم گیری دارد عبارتند از:

  • بوی نامطبوع دستگاه
  • وجود لک و کثیفی روی ظروف پس از شستشو
  • مشاهده ذرات غذا روی ظروف

برای آشنایی بیشتر  به علامت های روی ظرفشویی های بوش “معنی علائم روی ماشین ظرفشویی بوش” را بخوانید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *