علت روشن شدن آلارم فریزر بوش

1/5 - (1 امتیاز)
علت روشن شدن آلارم فریزر بوش

علت روشن شدن آلارم فریزر بوش چیست؟ یخچال فریزرهای بوش به منظور انجام دادن اقدامات مختلفی زنگ هشدار دارند که زمانی که آن فعالیت انجام می شود یخچال شروع به بوق زدن می کند. هشدارهای یخچال ها به طور معمول نشان دهنده وجود یک مشکل در آن است. 

روشن شدن آلارم یخچال فریزر بوش نشان دهنده این است که یخچال نیاز به عیب یابی دارد و باید از یک مرکز تعمیرات یخچال بوش در کرج برای عیب یابی و رفع مشکل کمک بگیرید. برای بررسی دلایل روش شدن بوق یخچال بوش با ما همراه باشید. 

بررسی دلایل روشن شدن آلارم فریزر بوش

علت روشن شدن آلارم فریزر بوش به چند دلیل مختلف می تواند باشد. قبل از اینکه به بررسی دلایل روشن شدن یخچال فریزر بوش بپردازیم، بهتر است بدانید که یخچال فریزرهای بوش قدیمی دارای 3 عدد چراغ بود که در حالت نرمال سبز بود و در حالتی که چراغ نارنجی روشن میشد نشان از فرآیند یخ زدایی دستگاه داشت و در حالت روشن روشن شدن چراغ قرمز برای حالت سرمای داخل یخچال بود. 

در یخچال های جدید بوش یک چراغ مثلثی تعبیه شده بود که یک چراغ چشمک زن است که در مواقع خاصی روشن می شود. 

بسته نبودن درب یخچال فریزر بوش علت آلارم

بسته نبودن درب یخچال فریزر بوش علت آلارم

باز بودن درب یخچال  یکی از اصلی ترین عواملی است که موجب آلارم زدن یخچال بوش است. توجه داشته باشید که بعد از اینکه کارتان با یخچال فریزر تمام شد حتما درب آن را ببندید. 

اگر درب یخچال باز بماند باید منتظر صدای آلارم یخچال بوش نیز باشید. اگر در حین بستن یخچال مانعی بین درب و بدنه وجود داشته باشد نیز باعث می شود که صدای آلارم یخچال در بیاید. 

تنظیم نبودن دمای یخچال بوش

تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر بوش برخی مواقع موجب ایجاد آلارم می شود. زمانی که دمای یخچال تنظیم نباشد آلارم روشن می شود. زمانی که دمای تنظیم شده یخچال فریزر بوش پایین باشد، می تواند باعث روشن شدن آلارم یخچال شود. 

این مورد در زمانی که غذای داغ درون یخچال قرار بگیرد نیز اتفاق می افتد. معمولا زمانی که دمای یخچال بیش از حد بالا می رود می تواند برای یخچال فریزر مشکلاتی را به بار آورد. 

بررسی قطعات داخلی یخچال فریزر بوش

خراب شدن برخی قطعات داخلی یخچال فریزر بوش نیز می توان علت روشن شدن آلارم فریزر بوش باشد. در برخی موارد سنسورهای درب یخچال از کار افتاده اند، در برخی موارد دیگر ممکن است سنسور دما خراب شده باشد. سنسورهای دما و درب 2 مورد از اصلی ترین مواردی است که در صورت خراب شدن می تواند باعث روشن شدن آلارم یخچال بوش شود. 

در برخی موارد نادر نیز ممکن است روشن شدن آلارم یخچال فریزر بوش بخاطر وجود خرابی در برد الکترونیکی یخچال باشد که باید تعمیر شود. تعمیر برد یخچال بوش در چنین شرایطی می تواند موجب برطرف شدن آلارم در یخچال گردد. 

قرار دادن مواد خوراکی با حجم بالا

این مورد خیلی کم اتفاق می افتد اما باید به آن توجه کرد. دقت نمایید که قرار دادن مواد خوراکی با حجم بالا باعث می شود که دما در یخچال به درستی جریان پیدا نکند و دمای یخچال بالا رود. همانطور که در بالا توضیح دادیم؛ رمانی که دمای یخچال بالا برود، باعث می شود که آلارم فریزر به صدا در آید. 

قطع طولانی مدت برق چراغ یخچال فریزر

اگر برق یخچال فریزر به مدت طولانی قطع شود باعث می شود که یخچال سرمای زیادی را از دست بدهد. همین امر موجب گرم شدن دمای درون یخچال و فریزر شده و باعث روشن شدن آلارم فریزر می شود. 

خرابی کمپرسور یا موتور علت روشن شدن آلارم فریزر بوش

احتمالا شنیده اید که کمپرسور ها در همه یخچال های چه فریزر چه ساید بای ساید نقش حیاتی دارد. در واقع کمپرسور یخچال با پمپاژ کردن گاز به داخل کابین دمای آن را کم می کند. 

آسیب دیدن این قطعه یا موتور یخچال باعث گرم شدن درون یخچال شدن و آلارم را به صدا در می آورد. در چنین شرایطی که بعد از بررسی متوجه شدید عوامل بیرونی ذکر شده علت روشن شدن چراغ آلارم فریزر بوش نیست با تعمیرکار یخچال متخصص تماس بگیرید؛ تا آن را برایتان تعمیر یا تعویض نماید. 

خراب شدن ترموستات یخچال بوش

ترموستات یکی از قطعات حیاتی و کارآمد در یخچال است که وظیفه اندازه گیری دما و ارسال آن به برد را بر عهده دارد. اگر ترموستات یخچال فریزر خراب شود موجب می شود که یخچال فریزر به مدت طولانی روشن بماند. عدم توانایی ترموستات در تشخیص دمای داخل کابین یخچال باعث میشود که صدای آلارم را بشنوید. 

🛠 مطالب خواندنی دیاکو سرویسچرا یخچال بوش صدا میدهد

خرابی دمپر و آسیب دیدن آن

در اصل اگر بخواهیم این قطعه را توصیف کنیم باید بگوییم که؛ دمپر یخچال یک موتور چند پره است و در مواقع اضطراری موجب کاهش دمای یخچال فریزر می شود. 

در صورتی که یخچال و فریزر به هم متصل باشند آسیب دیدن دمپر باعث می شود که آلارم فریزر بوش به صدا درآید. وظیفه دمپر در مواقع بالا رفتن ناکهانی دما در قسمت یخچال، این است که هوای سرد را به درون یخچال منتقل کند. 

در صورت خراب شدن دمپر باید نسبت به تعمیر آن اقدام شود. البته که تعمیرات دمپر یخچال بوش کار سخت و پیچیده ای است. برای این منظور میتوانید با متخصصان تعمیرات ساید بای ساید بوش در کرج ما تماس بگیرید. 

تراز نبودن یخچال فریزر بوش عامل آلارم زدن آن

شنیدن صدای بوق یخچال فریزر بوش نشان دهنده یک نقص فنی است. در واقع یکی دیگر از دلایلی که می تواند علت روشن شدن آلارم فریزر بوش باشد همین تراز نبودن یخچال است. 

برای تراز کردن یخچال می تواند با موارد مختلفی آن را بسنجید. مثلا درب یخچال را نیمه باز بگذارید اگر خود به خود بسته شد نشان دهنده تراز نبودن آن است. یا میتوان از یک تراز برای سنجیدن این مورد استفاده کرد. 

یخ زدن لوله های اواپراتور

یکی از دلایل شنیده شدن صدای آلارم از یخچال های بوش یخ زدن اواپراتور است. یخ زدن لوله های اواپراتور باعث روشن ماندk موتور یخچال و گرم ماندن زیاد داخل محفظه می شود. و در نتیجه باعث روشن شدن آلارم فریزر بوش می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *