چرا یخچال بوش صدا میدهد؟

Rate this post
چرا یخچال بوش صدا میدهد

چرا یخچال بوش صدا میدهد؟ چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ یکی از سوالاتی که برای کاربران یخچال فریزرهای بوش مطرح است این است که چرا صدای موتور یخچال بوش زیاد است. به طور تقریبی میتوان گفت، تقریبا بیشتر کاربران یخچال و سایدهای بوش حداقل یکبار سر و صدای زیاد آن را تجربه کرده اند. 

در صورت مواجه شدن با این مشکل اولویت افراد بر تشخیص علت صدای یخچال بوش است که اغلب برای رفع آن از مرکز تعمیر یخچال بوش در کرج تعمیرگاه لوازم خانگی دیاکو سرویس نیز کمک می گیرند. در ادامه این مطلب ما دلایل صدای زیاد یخچال بوش را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید. 

چرا یخچال بوش صدا می‌دهد؟

ایجاد صدای ناهنجار و آزاردهنده در یخچال و ساید بای ساید می تواند برای کاربران بسیار آزاردهنده باشد. یخچال فریزر بوش و همه یخچال به دلیل کار کردن موتور و کمپرسور یک صدای ملایمی را تولید می کنند که با توجه به برند یخچال این صدا کمی بیشتر یا کمتر است. با توجه به این موضوع صدای زیاد و ناهنجار میتواند علتی بر وجود مشکل در قطعات داخلی یخچال فریزر یا وجود یک وضعیت غیرنرمال باشد. 

یخچال به عنوان یکی از لوازم خانگی ضروری و کارآمد در خانه ها به صورت دائم مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به نگهداری اصولی دارد. ولی چیزی از تجربه ثابت کرده این است که بیشتر مردم بعد از نصب یخچال، تا زمانی به مشکلی نخورد نسبت به سرویس دوره ای و اصول مراقبتی یخچال بی اهمیت هستند. 

یکی از همین مشکلات رایج هم صدا دادن یخچال بوش است که ما در ادامه علت صدای یخچال بوش را بررسی کرده ایم. 

علت صدای یخچال بوش چیست؟

در پاسخ به سوال چرا یخچال بوش صدا می دهد در این بخش 10 دلیل اصلی آن را ذکر کرده ایم که هرکدام از این موارد به تنهایی میتواند عاملی بر تولید صدای زیاد یخچال باشد. 

  1. تراز نبودن یخچال فریزر بوش 
  2. خراب شدن کمپرسور 
  3. خرابی فن کندانسور یخچال بوش
  4. خرابی کویل کندانسور یخچال بوش 
  5. خراب شدن تایمر دیفراست یخچال فریزر بوش 
  6. خرابی موتور فن اواپراتور یخچال بوش 
  7. خرابی سیستم نوفراست یخچال 
  8. خراب شدن درزگیر واشر یخچال 
  9. چکه کردن آب یخچال روی موتور 
  10. عدم توجه به فاصله استاندارد یخچال از دیوار 

حال اگر میخواهید بدانید این دلایل چگونه باعث ایجاد صدای زیاد یخچال بوش می شوند بخش بعدی را مطالعه کنید. 

چرا یخچال فریزر بوش صدای غیر طبیعی می دهد؟

چرا یخچال فریزر بوش صدای غیر طبیعی می دهد؟

برخی صداها در یخچال فریزر بوش طبیعی و نرمال است و نشانه سلامت یخچال است. یعنی اگر یخچال هیچ صدایی تولید نکند هم جای نگرانی است و نشان می دهد که مشکلی در عملکرد آن وجود دارد. 

مثلا شنیدن صدای ترق ترق یا صدایی شبیه وز وز در هنگام استفاده از یخچال عادی است و جای نگرانی وجود ندارد. این صداها ه دلیل کارکردن موتور یخچال بوش، کمپرسور و قطعات دیگر مانند فن ها است. 

اما سوت کشیدن یخچال بوش یا صدای ضربه ای در یخچال طبیعی نیست و باید در جهت رفع آن یخچال عیب یابی و بررسی شود تا منبع صدا مشخص شود. 

تراز نبودن یخچال فریزر بوش

چرا یخچال بوش صدا میدهد؟ یکی از عمده ترین دلایل صدای یخچال در اصل تراز نبودن یخچال فریزر است. معمولا زمانی یخچال فریزر بوش را نصب می کنید؛ کارشناس نصب یخچال فریزر بوش، آن را تراز می کند.

بعدا در اثر جابه جایی ممکن است یخچال از تراز خارج شود ممکن است  صدای اضافی و غیر طبیعی تولید کند. بنابراین اگر با صدای زیاد یخچال بوش مواجه هستید، در ابتدا بهتر است که از تراز بودن یخچال اطمینان حاصل کنید. اگر تراز نبود آن را تراز کنید و در صورت وجود سروصدای زیاد با متخصصان تعمیر یخچال ما تماس بگیرید. 

خراب شدن کمپرسور یخچال

خراب شدن کمپرسور

کمپرسور یخچال بوش همیشه هم، عامل صدای زیاد آن نیست. با عیب یابی یخچال و تشخیص منبع صدا، اگر مشکل تولید صدای زیاد یخچال فریزر بوش به دلیل وجود مشکل در کمپرسور بود بهتر از یک تعمیرکار ماهر یخچال کمک بخواهید تا قطعات کمپرسور را بررسی کند. 

تکنسین با عیب یابی قطعات کمپرسور یخچال، در صورتی که ققطعه ای خراب باشد آن را تعمیر می کند و اگر قطعه با تعمیر مشکلش رفع نشود آن را عوض می کند. 

خرابی فن کندانسور یخچال بوش

از آنجایی که اکثر یخچال های برند بوش به سیستم برفک زدایی مجهز هستند و جزو یخچال های بدون برفک محسوب می شوند؛ قطعه ای به نام فن کندانسور روی آن تعبیه شده است. 

عملکرد فن کندانسور به این صورت است که از تولید زیاد گرمای زیاد در یخچال ها جلوگیری می کند. گاهی اوقات علت صدای یخچال بوش ممکن است وجود گرد و غبار زیاد روی این فن باشد. مواردی که ممکن است فن کندانسور یخچال را خراب کند شامل: گرد و غبار که گفته شد، نوسانات برقی، خرابی ترموستات یخچال، مسدود شدن فن، خرابی موتور فن کندانسور است.

برای پیشگیری از خراب شدن فن کندانسور یخچال توصیه می شود که به صورت سالانه یخچال فریزر بوش خود را سرویس کنید. با این کار مرتبا قطعات یخچال چکاپ می شوند و در صورت وجود مشکلات کوچک به راحتی با تعمیر رفع می شود. اینکار از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری می کند. 

خرابی کویل کندانسور یخچال بوش

خرابی کویل کندانسور یخچال بوش

کویل کندانسور یخچال فریزر بوش در قسمت پشتی یخچال تعبیه می شود. در واقع کویل کندانسور یخچال بوش وظیفه کاهش هوای گرم و متراکم کردن مبرد را بر عهده دارد. 

اگر یخچال بوشی دارید که اخیرا صدای زیادی تولید می کند که غیر طبیعی است و ضمن آن سرمای داخل یخچال نیز کم شده است؛ نشانه ای بر این است که کویل کندانسور خراب شده  است. 

خرابی کندانسور باید حتما توسط یک تعمیرکار ماهر یخچال و ساید انجام شود. چرا که این قطعه نیز جزو قطعات پیچیده است که افراد عادی نمی توانند آن را تعمیر یا تعویض کنند. 

🛠 دیگران مطالعه کرده اند: علت روشن شدن آلارم فریزر بوش

خراب شدن تایمر دیفراست یخچال فریزر بوش

معمولا برای کسانی که با قطعات یخچال فریزر بوش آشنا هستند تشخیص اینکه چرا یخچال بوش صدا میدهد و کدام قسمت منبع صدا است، خیلی دشوار نیست. تایمر دیفراست نیز مربوط به یخچال های ضدبرفک بوش است. 

عملکرد این قطعه نیز به این صورت است که زمان آب شدن برفک ها در یخچال را تعیین می کند. همان طور که حدس میزنید خرابی تایمر دیفراست یخچال میتواند مشکلاتی مانند تولید صدای زیاد، آب نشدن برفک یخچال به صورت اتوماتیک و کم شدن میزان سرمای درون یخچال را به همراه داشته باشد. 

این قطعه جزو قطعاتی است که تعمیر پذیر نیست و در صورتی که خراب شده باشد باید آن را تعویض کرد تا عملکرد صحیحی را از یخچال مشاهده کرد. 

خرابی موتور فن اواپراتور یخچال بوش

یکی از دلایلی که باعث میشود یخچال فریزر صدای زیادی تولید کند، خراب شدن موتور فن اواپراتور است. خرابی موتور فن اواپراتور به مرور زمان مشکلات بیشتری نیز برای دستگاه به وجود می آورد. مشکلاتی نظیر نشتی آب، یخ زدگی لوله اواپراتور، کار نکردن یخچال و یخ زدگی از جمله مشکلاتی است که با خرابی این قطعه میتوان شاهد بود. 

فن اواپراتور مسئول پخش و توزیع هوا در یخچال است و با خرابی آن مشکلاتی برای یخچال فریزر بوجود می آِد که تعمیرکار باید آن را حل کند. 

خرابی سیستم نوفراست یخچال

خرابی سیستم نوفراست یخچال

با خراب شدن سیستم نوفراست یخچال فریزر بوش، یخچال صدای خیلی زیادی تولید می کند که نمیتوان آن را تحمل کرد. اگر سیستم نوفراست یخچال دچار مشکل و اختلال شود، میزان تولید صدای یخچال چند برابر می شود. 

نوفراست در یخچال هایی که سیستم یخزدایی خودکار دارند تعبیه می شود. اگر نوفراست یخچال خراب شود در نتیجه آن، یخچال گرم میشود و سرو صدای غیرقابل تحملی از یخچال تولید می شود. 

در صورت خراب شدن یخچال فریزر بوش، حتما باید برای تعمیرات آن از یک تعمیرکار خبره یخچال کمک گرفت؛ زیرا تعمیرات نوفراست امری پیچیده و سخت است که تعمیرکاری که آن را انجام می دهد به این سیستم آشنا باشد. برای تعمیرات نوفراست یخچال بوش با تکنسین های ما تماس بگیرید. 

خراب شدن درزگیر واشر یخچال

نکته ای که باید بدانید این است که خراب شدن هر قطعه از یخچال صدای بخصوصی دارد و با تشخیص هرکدام از آنها میتوانید راحت تر نسبت به رفع صدای یخچال بوش خود اقدام کنید. برای مثال؛ خرابی درزگیر واشر صدای متفاوتی به نسبت صدای خرابی کندانسور دارد. 

این مشکل اغلب در یخچال های قدیمی بوش که مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند مشاهده میشود. به این صورت که درزگیر واشر شل می شود یا به طور کل خراب می شود. خراب شدن درزگیر یخچال صدایی مانند وز وز بلند دارد. 

اگر فکر میکنید که درزگیر یخچالتان خراب شده است، سریعا نسبت به تعویض آن اقدام کنید. چراکه بی توجهی به آن ممکن است عواقب پر هزینه ای برایتان داشته باشد. مثلا ممکن است کمپرسور یخچال را خراب کند. 

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ چرا یخچال بوش صدا میدهد و … سوالات کااربران در رابطه با نحوه رفع صدای یخچال است که از تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی بوش دیاکو سرویس پرسیده می شود. برای قطع کردن صدای یخچال ابتدا باید منبع صدا به درستتی شناسایی شود. اگر مشکلی باعث تولید صدای ناهنجار و زیاد در یخچال فریزر می شود، یکی از قطعات داخلی است؛ بهتر است که از یک تعمیرکار یخچال ماهر برای رفع آن کمک بگیرید. 

مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش در کرج با در اختیار داشتن تعمیرکاران یخچال حرفه ای در رفع این مشکل به شما کمک می کند. تکنسین های مرکز تعمیر ساید بای ساید بوش در کرج به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته آماده ارائخ خدمات در منزل به شما عزیزان می باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *