علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش

معمولا اکثر تکنسین های تعمیر لباسشویی بوش در کرج در یافتن علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش دچار سردرگمی می شوند. زیرا تخلیه نشدن آب لباسشویی بوش علت های بیشماری دارد. با دانستن عوامل موثر بر تخلیه نشدن آب دستگاه می توانید از بروز تمام مشکلات و ایرادات بعدی جلوگیری کنید. تخلیه نشدن آب لباسشویی یکی از ایرادات بزرگی است که برای همه ماشین لباسشویی های بوش به مرور زمان و با گذشت مدت ها استفاده از دستگاه پیش خواهد آمد. 

عدم تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش یکی‌ از مراحل اساسی و مهم در نظافت لباس های آلوده می باشد. در اتمام این مرحله پاکیزگی لباس ها را برای شما به ارمغان خواهد آورد. حال تصور کنید که حجم بالایی از آب حاصل از شستشوی لباس های های آلوده همراه با لباس های در دیگ ماشین لباسشویی بوش باقی بماند. 

در هنگام وقوع این ایراد نگران نباشید و در اسرع وقت از یک‌ تکنسین ماهر و مجرب برند بوش کمک بگیرید. علت بروز این ایراد در همه ماشین لباسشویی های بوش یکسان می باشد. در این مقاله سعی کردیم شما را با اکثر علت های تخلیه نشدن ماشین لباسشویی بوش بیشتر آشنا کنیم.

شماره تلفن تعمیرگاه لباسشویی بوش کرج

گرفتگی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

1- گرفتگی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

زمانی که شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش شما دچار گرفتگی شده باشد؛ در ۲ حالت در دستگاه شما پدیدار خواهد شد، آب آلوده حاصل از شستشوی لباس ها تخلیه شده و مجدد به داخل دیگ دستگاه باز خواهد گشت، در حالت دیگر ممکن است آب ماشین لباسشویی تخلیه نشود و لباس ها همراه با آب آلوده در دیگ ماشین لباسشویی باقی بماند. 

این مشکل می تواند کار کرد کلی دستگاه شما را دچار اختلال کند. دلایلی که موجب گرفتگی شیلنگ تخلیه می شوند؛ عبارتند از: پرز لباس و پارچه، رسوب، چربی، افتادن اشیاء داخل شیلنگ، گرد و غبار لباس های آلوده می توانند باعث وجود ایراد و گرفتگی شیلنگ تخلیه برای ماشین لباسشویی بوش شوند.هنگامی که شما از لباسشویی خود استفاده نادرست داشته باشید، ممکن است باعث‌ بروز این مسدود شدن شیلنگ ماشین لباسشویی بوش شود. 

روش های گوناگونی وجود دارد که شما می توانید شیلنگ تخلیه لباسشویی خود را باز کنید. ۱-استفاده از اسید لوله باز کن ۲-استفاده از جوش شیرین ۳-استفاده از آب جوش ۴-استفاده از سرکه ۵-استفاده از لوله باز کن از روش هایی هستند که می توانید گرفتگی شیلنگ تخلیه دستگاه خود را بر طرف کنید.

2- خرابی پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه دستگاه شما دچار خرابی و ایراد شده باشد؛ کار کرد ماشین لباسشویی بوش شما دچار اختلال خواهد شد، این خرابی ممکن است به صورت ارور و یا علائمی در دستگاه شما پدیدار شود. 

پمپ تخلیه به عنوان یک قطعه اساسی و مهم در کار کرد ماشین لباسشویی بوش نام برده می شود. زمانی که پمپ تخلیه با خرابی مواجه شود، علائمی را از خون نمایش می دهد. که عبارتند از: سر و صدای ناهنجار، نامتعارف و غیر عادی در هنگام تخلیه آب، عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش و تجمع آب باقی مانده حاصل از شستشو لباس های آلوده، چرخش ماشین لباسشویی حتی پس از اتمام مرحله آبکشی و خشک کن دستگاه از علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی می باشد. 

همان طور که می دانید تخلیه آب دستگاه یکی از مراحل مهم را در پاکیزگی لباس های آلوده ایفا می کند. پس اگر آب دستگاه ماشین لباسشویی شما با عدم تخلیه آب مواجه شد خرابی پمپ تخلیه یکی از علت آن می باشد. برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش می توانید با مرکز ما تماس بگیرید. 

تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

3- گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی بوش

گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی بوش ممکن است یکی از مشکلات رایج در عملکردشان باشد که به ویژه در جلوگیری از خروج ذرات بزرگ و ناخواسته از داخل دستگاه تأثیرگذار است. درستی و عملکرد صحیح این فیلترها امری حیاتی است زیرا این واحد نقش اساسی در حفظ کیفیت آب تخلیه و پایداری عملکرد پمپ را ایفا می‌ کند. 

گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه ممکن است منجر به کاهش دفع آب و افزایش فشار درون دستگاه شود، که این موضوع می‌ تواند به طور مستقیم تأثیر منفی بر عمر مفید و کارایی لباسشویی بوش داشته باشد. 

برای جلوگیری از این مشکلات، توصیه می‌ شود که کاربران به طور دوره‌ ای و مستمر فیلتر پمپ تخلیه را بررسی و پاکسازی کنند، تا تداوم عملکرد بهینه دستگاه تضمین گردد. همچنین، آگاهی از نکات تعمیر و نگهداری این بخش از لباسشویی بوش می‌ تواند به بهبود عملکرد و بهره‌ وری دستگاه کمک کند.

4- خراب بودن کلید یا سوئیچ درب لباسشویی

خراب بودن کلید یا سوئیچ درب لباسشویی ممکن است یکی از اختلالات پرکاربرد در دستگاه‌ های این چنینی باشد که به طور مستقیم بر عملکرد و کارایی لباسشویی تأثیر گذارد. وجود مشکلات در سوئیچ درب می‌ تواند منجر به عدم تشخیص صحیح درب و در نتیجه، بسته نشدن یا باز نشدن درب را به همراه داشته باشد.

این مسأله علاوه بر این که به کارایی دستگاه آسیب می‌ زند، ممکن است باعث ایجاد نقص در فرآیند شستشو و زمان‌ بر شدن عملیات لباسشویی شود. برای رفع این مشکل، ابتدا تأکید می‌ شود که کاربران با دقت سوئیچ درب را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنند که هیچ خرابی یا خسارت ظاهری وجود ندارد. 

در صورت لزوم، تعمیر یا تعویض قطعات معیوب الزامی است تا از عملکرد صحیح درب لباسشویی اطمینان حاصل شود و کیفیت عملکرد دستگاه به حداکثر برسد. همچنین، نگهداری منظم و استفاده صحیح از درب لباسشویی می‌ تواند به افزایش عمر مفید و کارایی دستگاه کمک کند.

ایراد در تسمه ماشین لباسشویی بوش

5- ایراد در تسمه ماشین لباسشویی بوش

ایراد در تسمه ماشین لباسشویی بوش ممکن است به عنوان یکی از چالش‌ های مشتریان در حین استفاده از این دستگاه به چشم بخورد. این مشکلات می‌ توانند از جنس مسائل فنی گرفته تا موارد کمیاب و پیچیده‌ تری مثل عدم تطابق ایده‌ آل تسمه با سیستم‌ های داخلی ماشین باشند. 

این ایرادات ممکن است منجر به مشکلاتی نظیر ایجاد صداهای غیرطبیعی، خرابی در عملکرد ماشین لباسشویی یا حتی خسارت به تسمه وارد شود. به منظور رفع این مشکلات، کاربران نیاز دارند تا با دقت به مشخصات فنی و نحوه نصب تسمه ماشین لباسشویی بوش توجه کنند. 

همچنین، ارتباط با خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده نیز می‌ تواند به عنوان یک راه‌ حل مؤثر برای رفع و حل مشکلات مرتبط با تسمه و سیستم‌ های مکانیکی ماشین لباسشویی بوش مطرح گردد.

خرابی و نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی بوش، در لباسشویی های دایرکت درایو نیز موجب عدم تخلیه صحیح آب لباسشویی می شود. تعمیر موتور ماشین لباسشویی بوش راه حلی است که در این شرایط مشکل را برطرف می کند. 

برد الکترییک لباسشویی

6- خراب بودن برد الکتریک یا تایمر

تمام کار‌ کرد و دستور عمل های قطعات ماشین لباسشویی بوش توسط برد دستگاه انجام می شود. از همین رو اجرا نشدن و عدم کار کرد قطعات دستگاه با برد الکتریکی دستگاه و تایمر ماشین لباسشویی بوش ارتباط مستقیمی دارد. اگر برد و تایمر دچار ایراد و مشکل شود تمام روند کار کرد دستگاه دچار اختلال می شود. برد الکتریکی به دلیل نوسانات برق، معیوب شدن خازن، ایراد در فیوز های برد، نفوذ آب به داخل دستگاه و ایجاد اتصالی، قرار دادن دستگاه در محیط های گرم و مرطوب و استفاده نا مناسب از دستگاه باعث خرابی برد الکتریکی ماشین لباسشویی بوش می شوند. 

که باید در اسرع وقت به تعمیر و یا تعویض‌ قطعه برد اقدام کنید. نشانه های خرابی دستگاه شامل موارد زیر می باشند. ؛ که عبارتند از: خاموشی پنل دستگاه، اجرا نشدن برنامه مناسب شستشو لباسشویی، خاموش دستگاه در حین کار کرد و سیر شستشو و چشمک زدم نور قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی بوش از علائم خرابی و ایراد در برد دستگاه می باشند. گاهی اگر تایمر دستگاه نیز دچار مشکل شود.

دستگاه دچار عدم کار کرد مناسب می شوند. از دلایلی که موجب خرابی تایمر لباسشویی می شوند عبارتند از: ایراد در کنترل کننده سطح آب، اتصالات برق، تمام شدن عمر تایمر، آلودگی تایمر، مشکل در شیر ورودی آب لباسشویی، وجود مشکل در سوئیچ درب لباسشویی، ایراد در دستگیره یا دکمه تایمر، وجو مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و مشکل در موتور تایمر دستگاه باعث اختلال در روند کار کرد تایمر لباسشویی می شود.

 از آنجایی که برد ماشین لباسشویی بوش یک‌ قطعه اساسی، مهم و کار بردی در دستگاه به حساب می آید؛ هنگام خرابی و مشاهده ایراد در آن هر چه سریعتر از یک تکنسین ماهر و حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید.

خدمات دیاکو سرویس: تعمیر یخچال بوش در کرج

مواد شوینده لباسشویی

7- استفاده اشتباه از مواد شوینده

استفاده اشتباه از مواد شوینده به طور مداوم بر روی کار‌ کرد کلی ماشین لباسشویی بوش آسیب می رساند. این باور غلطی که استفاده زیاد از مواد شوینده می تواند باعث پاکیزه شدن بیشتر لباس های آلوده می شود و تحویل دادن لباس های تمیز تری از دستگاه بگیرید؛ را کنار بگذارید. اگر لباس های شما بسیار آلوده می باشد، بهتر است آنان را در ۲ مرحله شستشو دهید، و در هر مرحله از سیر شستشو به میزان مناسبی از مواد شوینده استفاده کنید. 

قطعا انتخاب کردن این روش بهتر از تا انتخاب کردن ۱‌ مرحله شستشو و اضافه کردن حجم زیادی از مواد شوینده اشتباه باعث عدم تمیز شدن لباس های داخل دیگ ماشین لباسشویی بوش شما نیز می شود. استفاده از مواد شوینده اشتباه و زیاد باعث آسیب رساندن پنل حساس ماشین لباسشویی بوش شما می شود. 

قبل از استفاده از دستگاه خود بهتر است، دفتر چه راهنما لباسشویی خود را چک کنید و از مقدار استفاده مناسب مواد شوینده برای شستشو لباس های آلوده اطلاعات کافی را به دست آوردید. به خصوص اگر ماشین لباسشویی بوش خود را تازه خریداری کرده اید و یک لباسشویی مدرن دارید. همان طور که استفاده از مواد شوینده به دستگاه شما آسیب می رساند همانگونه این روش به لباس های شما با گذشت زمان آسیب فراوانی خواهد رساند.

شیر برقی لباسشویی

8- خرابی شیر الکتریکی

آب مورد نیاز برای سیر شستشو ماشین لباسشویی بوش از طریق شیر برقی انجام می شود. در نظر داشته باشید که شیر برقی به نوع تقسیم می شود. یک شیر برقی آب سرد را به داخل دستگاه انتقال می دهد و دیگری آب گرم را انتقال می دهد. اما باید بدانید که در ماشین لباسشویی های به روز و پیشترفته امروزی آب سرد و گرم ماشین لباسشویی بوش از طریق یک شیر برقی تامین می شود. 

در نظر داشته باشید که در هنگام خرابی شیر برقی دستگاه حتما باید توسط یک تکنسین آموزش دیده و حرفه ای در این زمینه تعمیر و یا تعویض گردد. زیرا اگر در اتصال شیر برقی کوچیک ترین خطایی به وجود آید؛ ممکن است مشکلات بدتری برای ماشین لباسشویی بوش پیش آید. 

هنگامی که شیر برقی دستگاه شما به مشکل بر بخورد مشکلاتی از جمله: جمع شدن آب تمیز داخل دیگ ماشین لباسشویی بوش، آبگیری کردن مداوم دستگاه، قطع شدن جریان آب، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش و وجود نشتی آب در داخل دستگاه و قسمت های زیر ماشین لباسشویی بوش از ایراداتی است که برای دستگاه شما به مرور زمان به وجود می آید.

شیر های برقی در ۴ نوع مختلف یافت می شوند. نوع اول تک بوبین، نوع دوم دو بوبین، نوع سوم سه بوبین و نوع چهارم چهار بوبین که هر یک دارای مشخصات خاص خود می باشند. در نتیجه تکنسین و تعمیرکار متخصص با انواع این شیر های برقی آشنا است و می تواند به راحتی ایراد آن را بر طرف کند. برای این منظور می توانید از خدمات تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش مرکز ما استفاده کنید. 

چرا آب ماشین لباسشویی بوش تخلیه نمی‌ شود؟

در صورتی که ماشین لباسشویی بوش آب را به درستی تخلیه نکند، این ممکن است به علت چندین عامل متفاوت باشد. یکی از دلایل احتمالی می‌ تواند مسدود شدن یا تراکم در لوله تخلیه باشد، که ممکن است ناشی از رسوبات یا اشیاء غیرمجاز در سیستم تخلیه باشد. 

همچنین، برخی از خرابی‌ های مربوط به پمپ تخلیه نیز می‌ توانند باعث عدم تخلیه آب شوینده شده و باقی‌ مانده در دستگاه شوند. عدم صحت یا خرابی در سنسورها و کنترلر های مرتبط با فرآیند تخلیه نیز می‌ تواند به عدم کارایی در این بخش از ماشین لباسشویی منجر شود. برای رفع این مشکلات، کاربران باید ابتدا لوله تخلیه را بررسی و از موارد مسدودسازی پاکسازی کنند، 

سپس وضعیت پمپ تخلیه را بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض آن را انجام دهند. همچنین، بررسی دقیق تنظیمات و سنسورهای مرتبط با فرآیند تخلیه نیز می‌ تواند به تشخیص دقیق‌تر عیب و رفع آن کمک کند. در صورتی که مشکل به طور مداوم ادامه دارد، مشاوره و تعمیرات توسط تیم خدمات تعمیرات لوازم خانگی بوش پیشنهاد می‌ شود.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش

جلوگیری از بروز مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از بروز مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی، اقداماتی لازم و کارآمد وجود دارد که به بهبود عملکرد این دستگاه کمک می‌ کنند. ابتدا، حتماً مطمئن شوید که لوله تخلیه آب به درستی نصب و وصل شده باشد و هیچ گونه انسداد یا خمیدگی در آن وجود نداشته باشد. 

همچنین، مراقب باشید که لباس‌ ها و اشیاء بزرگ در دستگاه گیر نکنند و لوله تخلیه را مسدود نکنند. به منظور بهبود عملکرد تخلیه آب، ماشین لباسشویی را به صورت دوره‌ های منظم و بدون بار با آب گرم و مقدار مناسبی از مواد شوینده (مانند سدیم کربنات) شستشو دهید. 

همچنین، از زمان به زمان، تعویض و پاکسازی فیلترهای تخلیه نیز می‌ تواند از مشکلات تخلیه آب جلوگیری نماید. اگر با این اقدامات همچنان مشکل تخلیه آب پا برجا باشد، بهتر است به خدمات پس از فروش تولید کننده ماشین لباسشویی مراجعه کرده و مشکلات فنی دستگاه را ارزیابی و رفع نمایید. در صورتی که دستگاه شما از گارانتی خارج شده است تعمیرکاران مرکز  دیاکو سرویس به شما کمک می کنند.

🛠 خدمات دیاکو سرویس: تعمیر ظرفشویی بوش در کرج

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

احتمال ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش ممکن است ناشی از موارد متعددی باشد که نیاز به توجه و رفع فوری دارند. ابتدا، بررسی کنید که لوله تخلیه آب به درستی نصب شده و هیچ گونه انسداد یا خمیدگی در آن وجود ندارد. 

همچنین، مطمئن شوید که فیلتر تخلیه دستگاه تمیز است و هیچ مواد غیر مجازی آن را مسدود نکرده‌ اند. در صورت اطمینان از این موارد، می‌ توانید چرخه شستشو را باز کنید و لباس‌ ها و اشیاء بزرگ را از دستگاه حذف کرده و سپس دوباره تلاش کنید. 

اگر ارور همچنان باقی بماند، ممکن است به اشکالات فنی دستگاه یا ایجاد عیب در سنسورهای تخلیه مرتبط باشد که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. در این صورت، توصیه می‌ شود تا با تماس با خدمات پس از تعمیر بوش، به حل مشکل بپردازید و از تخصص فنی آنها بهره‌ مند شوید.

دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش

در پاسخ سوال کاربرانی که می گویند ماشین لباسشویی بوش اب تخلیه نمیکنه، تخلیه اضطراری لباسشویی بوش چگونه است؟ دکمه تخلیه اب لباسشویی بوش کجاست؟ باید بگوییم که از دکمه Empty برای تخلیه کردن آب ماشین لباسشویی بوش می توان کمک گرفت. البته که در لباسشویی های بوش سیستم تخلیه اتوماتیک آب تعبیه شده است. 

تخلیه اضطراری آب ماشین لباسشویی بوش

نحوه تخلیه اضطراری آب ماشین لباسشویی بوش چگونه می باشد؟

برای انجام تخلیه اضطراری آب در ماشین لباسشویی بوش، ابتدا به دقت دستورالعمل‌ های تولید کننده را مطالعه نمایید. بیشتر ماشین‌ های لباسشویی بوش دارای یک شیر تخلیه اضطراری در نزدیکی یا در نزدیکی فیلتر تخلیه قرار دارند. برخی از مدل‌ ها دارای یک درپوش یا درب تخلیه خاص هستند که باید با دقت باز شود. 

پس از یافتن شیر تخلیه، از یک دستگاه کمکی یا دستگاه خود می‌ توانید لوله اضطراری را به شیر تخلیه متصل کرده و آب را به یک محیط مناسب تخلیه نمایید. حتماً قبل از هر تصمیمی، دستگاه را خاموش کنید و اطمینان حاصل کنید که آب گرمی که تخلیه می‌ شود، مناسب و بدون خطر استفاده مجدد است. 

این روش تخلیه اضطراری آب در مواقعی که نیاز به خنک کردن یا تخلیه سریع دستگاه دارید، بسیار کارآمد است.

جمع بندی

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش ممکن است به عوامل متعددی بازگردد. این مشکل ممکن است ناشی از انسداد یا خمیدگی لوله تخلیه، مسدودی فیلتر تخلیه یا حتی اشکالات فنی در سیستم تخلیه باشد. همچنین، وجود اجسام بزرگ یا لباس‌ های گیرکرده در دستگاه می‌ تواند به تخلیه ناقص آب منجر شود.

برای رفع این مشکل، لازم است که به دقت لوله تخلیه را بررسی و از وجود انسداد یا خمیدگی جلوگیری شود. همچنین، تمیز کردن و یا تعویض فیلتر تخلیه می‌ تواند بهبود آورده و مسئله تخلیه نشدن آب را حل نماید. در صورتی که این اقدامات نتوانند مشکل را رفع کنند، ممکن است به مسائل فنی دستگاه، مثل سنسورهای تخلیه، برگردد که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

 برای رفع مسائل پیچیده‌ تر، توصیه می‌ شود با خدمات پس از تعمیر تولیدکننده تماس حاصل کرده و به کمک متخصصان ماشین لباسشویی بوش در حل این مشکل پیش بروید.

بیشترین میزان مطالعه کاربران: معنی علائم روی ماشین ظرفشویی بوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *